Finowie zapraszają polskie firmy rolnicze na targi KoneAgria 2017

Program promujący fińskie technologie rolnicze „Agrotechnology from Finland” na świecie zaliczył Polskę do kierunków priorytetowych. Pierwszą inicjatywą jest zaproszenie polskich firm na targi KoneAgria 2017 do Tampere. Gospodarze finansują pobyt w Finlandii i organizują spotkania z fińskimi producentami maszyn i urządzeń.

FINPRO, przedstawicielstwo handlowe Finlandii w Polsce, prowadzi nabór firm zainteresowanych wizytą na targach KoneAgria 2017 w fińskim Tampere. Zgłoszenia mogą składać dystrybutorzy maszyn i urządzeń rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich oraz duże gospodarstwa rolne. Targi odbędą się w dn. 12-14 października 2017 r., na pierwszy dzień zaplanowane są spotkania kooperacyjne polskich i fińskich firm.

Zgłoszenia należy składać pocztą elektroniczną na adres: piotr.hajdecki@finpro.fi do 18 lipca br. w treści e-maila wskazując numer KRS. Po upływie terminu składania zgłoszeń zostanie przeprowadzona selekcja. Wybranym strona fińska pokryje koszt pobytu w Tampere i zorganizuje spotkania z fińskimi dostawcami technologii rolniczych. Warszawskie biuro FINPRO informuje, że już kilkanaście fińskich firm wyraziło zainteresowanie spotkaniami z firmami z Polski.

Finlandia ma dobrze rozwinięty przemysł maszyn i urządzeń dla rolnictwa i leśnictwa.” – mówi Piotr Hajdecki z biura FINPRO Central-Eastern Europe w Warszawie. „Trudne warunki klimatyczne panujące w Finalndii i okres zbiorów trwający zaledwie 2-3 tygodnie wymuszają, by fińskie technologie były odporne na warunki pogodowe, niezawodne i wydajne.” – dodaje Hajdecki.

Dotychczas oferta fińskich firm była jednak słabo znana w Polsce. Aktywność programu „Agrotechnology from Finalnd” ma to zmienić. Część marek programu jest już obecna w Polsce, część prowadzi rozmowy, spora część wciąż szuka dystrybutora w Polsce.

Firmy zainteresowane fińskimi technologiami i urządzeniami dla rolnictwa zapraszamy do kontaktu z warszawskim biurem FINPRO, które pełni funkcję punktu kontaktowego programu Agrotechnology from Finland na terenie Polski. Firmy obsługujemy w języku polskim.” – zachęca Hajdecki.

 

FINPRO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *