Fińskie firmy rolnicze chcą współpracować w Polsce

W marcu do Polski przybywa misja fińskich dostawców technologii dla rolnictwa. Goście chcą, aby zastosowanie ich technologii stało się dla polskiego rolnika źródłem wzrostu efektywności. Podczas wizyty dojdzie do 21 spotkań z polskimi firmami – dystrybutorami i przedstawicielami gospodarstw rolnych.

Surowe warunki klimatyczne panujące w Finlandii oraz krótki okres zbiorów sprawiają, że fińskie maszyny i urządzenia rolnicze muszą być niezawodne. Fińscy producenci przykładają szczególną wagę do łatwości utrzymania maszyn i urządzeń, szybkiego serwisu oraz dostępności części zamiennych, co pozwala minimalizować okresy wyłączenia maszyn z eksploatacji.

Partnerstwo z fińskimi firmami

Z podziwem obserwujemy rozwój i potencjał wzrostu polskiego rolnictwa. Właśnie to skłoniło nasze firmy do przyjazdu do Polski. Firmy liczą na nawiązanie nowych kontaktów i długookresową współpracę.” – mówi, przewodząca delegacji, Elina Puszkarzewicz, Dyrektor Agrotechnology from Finland, programu promującego fińskie technologie rolnicze na świecie.

Kto szuka?

Łącznie program „Agrotechnology from Finland” zrzesza 51 fińskich firm pogrupowanych w trzy kategorie: dostawcy maszyn i urządzeń rolniczych, dostawcy wyposażenia obiektów inwentarzowych oraz dostawcy maszyn dla leśnictwa i gospodarki komunalnej. Tym razem do Polski przybywa grupa 6 firm należących do programu:

TAMPEREEN KONEPAJAT – dostawca sprzętu rolniczego, maszyn dla leśnictwa i gospodarki komunalnej.

JPT-INDUSTRIA – dostawca innowacyjnych mieszalni pasz dla gospodarstw rolnych.

DEMECA – dostawca rozwiązań dla hodowli bydła, m.in. rozwiązań dla gospodarki obornikiem, wentylacji obiektów inwentarskich, automatyki i systemów kontroli oraz produkcji biogazu rolniczego.

FIGEN – wiodący fiński dostawca materiału genetycznego dla hodowli trzody chlewnej, oferujący zwierzęta żywe o wysokich parametrach hodowlanych, świeże nasienie knura dla celów rozrodzczych oraz zarządzający wszechstronnym programem hodowlanym dla producentów trzody chlewnej na świecie.

FARMTOOLS – jeden z czołowych producentów zbiorników na paliwo w Finlandii, produkujący zbiorniki do transportu i przechowywania paliwa.

ANTTI-TEOLLISUUS – firma dostarczająca produkty i rozwiązania do suszenia, magazynowania i przetwórstwa zbóż oraz automatykę, której szczególna specjalizacją są mobilne suszarnie zbóż.

Spotkania w Warszawie

Polskie firmy i osoby zainteresowane współpracą mogą zgłaszać się do warszawskiego biura Business Finland, przedstawicielstwa handlowego działającego przy Ambasadzie Finlandii. Misja przebywać będzie w Warszawie w dniach 7-8 marca 2018 r.

 

Business Finland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *