Odnawialne źródła energii na obszarach wiejskich

Jakie korzyści płyną z wykorzystania odnawialnych źródeł w rolnictwie? W jaki sposób otrzymać dofinansowanie do inwestycji? Czy możliwa jest niezależność energetyczna gospodarstw rolnych w Polsce, na bazie biomasy i PV? To tylko wybrane pytania, jakie stoją przed uczestnikami III edycji Dnia Rolnictwa, która odbędzie się 12 kwietnia br. we Wrocławiu w ramach targów InEnerg® OZE + Efektywność Energetyczna.

 

Zapotrzebowanie na ciepło i energię we współczesnym rolnictwie stale się zwiększa. Głowna ich cześć jest zużywana na potrzeby produkcyjne. Wzrasta również ich zużycie w gospodarstwie domowym. Skutkiem tego są liczne problemy z jakimi na co dzień borykają się rolnicy. Przerwy w dostawach energii, zbyt niskie napięcie w sieci rodzą kolejne trudności i straty dla działalności gospodarczej i rolniczej. Rozwiązaniem lub przynajmniej zminimalizowaniem tych problemów jest budowie inteligentnych sieci energetycznych, małych elektrowni fotowoltaicznych i wiatrowych, instalacji mikro-kogeneracyjnych, pomp ciepła czy magazynów energii.  Oczywistą zaletą inwestycji w technologie wykorzystujące OZE jest także zmniejszenie rachunków za prąd i ogrzewanie, gdzie obecnie udział kosztów energii w polskim rolnictwie są jedne z najwyższych w Europie.
Wychodząc na przeciw obecnej sytuacji jaka panuje w środowisku rolniczym, REECO Poland organizuje po raz trzeci Dzień Rolnictwa „Rolnik z energią. OZE przyszłością polskiego rolnictwa”, który odbędzie się 12 kwietnia br. we Wrocławiu w ramach targów InEnerg® OZE + Efektywność  Energetyczna. Program wydarzenia przewiduje wystąpienia ekspertów między innymi na takie tematy jak: ”Rola OZE w polskim rolnictwie”, ,,Dofinansowanie dla odnawialnych źródeł energii w perspektywie 2014-2020”, ,,Innowacyjne rolnictwo niekonwencjonalne źródła energii i ich zastosowanie w produkcji rolnej”, ,,Ekologiczne technologie na polskiej wsi szansą dla rozwoju ekonomicznego rodzinnych gospodarstw, Wykorzystanie biomasy sadowniczej do produkcji energii”.

”Polskie obszary wiejskie, pomimo iż są bogate w odnawialne zasoby energii, wykorzystują je obecnie w niewielkim stopniu, dlatego ”Dzień Rolnictwa” ma na celu pokazanie rolnikom korzyści płynących z inwestowania w OZE, a także przedstawienie możliwości otrzymania wsparcia finansowego” – mówi Małgorzata Bartkowski, Project Manager targów InEnerg® OZE + Energia Odnawialna

Ideę Dnia Rolnictwa w ramach InEnerg® aktywnie wspiera Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz wielu partnerów medialnych i stowarzyszeń powiązanych z rolnictwem i widzących potrzebę szerzenia idei energii odnawianej w środowisku rolniczym.

Udział w III Dniu Rolnictwa jest bezpłatny po rejestracji online na: http://www.inenerg.com/545.html lub na miejscu.

Osoby zainteresowane również zwiedzeniem targów InEnerg® OZE + Efektywność Energetyczna, po rejestracji online na http://www.inenerg.com/targi.html otrzymają bezpłatną kartę wstępu.

Więcej na: www.inenerg.com

źródło: REECO Poland Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *