Aktualne problemy w ochronie upraw rolniczych – szkolenie online

udostępnij na:

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza  14 listopada 2023 r. (wtorek) roku w godz. 9:00-13:30 na szkolenie w formie on-line (webinarium) pt. Aktualne problemy w ochronie upraw rolniczych.

Tematyką spotkania są zagadnienia poświęcone ochronie upraw rolniczych. Co roku, z rynku wycofywane są środki ochrony roślin, sukcesywnie zmienia się lista dopuszczalnych do stosowania substancji czynnych. Takie działania mają sprzyjać ochronie środowiska naturalnego i promować bardziej zrównoważone podejście do gospodarowania środkami ochrony w uprawach. Czy ma to wpływ na ochronę plantacji upraw?

W tym celu zapraszamy na szkolenie poświęcone aktualnym problemom w ochronie wybranych upraw rolniczych tj. roślin bobowatych, okopowych (ziemniak i burak), rzepaku, zbóż przed agrofagami na tle strategii Komisji Europejskiej ograniczającej zużycie środków ochrony roślin.

Szkolenie przeprowadzi kadra naukowa z Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu.

Szkolenie skierowane jest do doradców zatrudnionych w państwowych i prywatnych jednostkach doradczych oraz osób zainteresowanych tematem.

Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez platformę e-CDR pod adresem:
https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/link zewnętrzny
Instrukcja zapisów znajduje się na stronie internetowej:
https://kalendarz.cdr.gov.pl/index.php/s/SH9ZtRLbLBraECGlink zewnętrzny

Rekrutacja prowadzona będzie do dnia 10.11.2023 r.

Odpłatność:
Dla doradców zatrudnionych w państwowych jednostkach doradczych udział jest bezpłatny.

Dla pozostałych osób koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 200 zł brutto. Płatność na konto nr BGK Oddział Poznań 90 1130 1088 0001 3116 2820 0002 – Tytułem: nazwisko i imię uczestnika/ochrona, najpóźniej 2 dni robocze przed terminem szkolenia. Informacje na temat wpłaty za szkolenie będą przesłane osobom w osobnej wiadomości potwierdzającej uczestnictwo w szkoleniu.

Wydarzenie organizowane jest na platformie ClickMeeting. Potwierdzenie rejestracji nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem na szkolenie. Zakwalifikowany uczestnik otrzyma z systemu wiadomość o zmianie w zapisie szkolenia, a link i hasło z dostępem zostaną przesłane przed szkoleniem w osobnej wiadomości. Do udziału w szkoleniu wymagany jest indywidualny adres poczty elektronicznej.

Opiekę merytoryczną sprawuje:
Danuta Nowak, tel. 616486206, e-mail: d.nowak@cdr.gov.pl

Kontakt w sprawie rekrutacji i organizacji:
Beata Trela, tel. 61 6486 214, e-mail: b.trela@cdr.gov.pl

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu.

Do pobrania:
– harmonogram szkolenia docx 29 KB

 

źródło: CDR