Dopłaty bezpośrednie – spore zainteresowanie darmową pomocą doradców WODR

udostępnij na:

Już ponad 6100 rolników skorzystało z darmowej pomocy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy wypełnianiu wniosków o przyznaniu dopłat bezpośrednich. Przypominamy, że wnioski można składać do 15 maja za pomocą aplikacji eWniosek Plus. Doradcy WODR pomagają wypełniać wnioski bezpłatnie.

Cieszę się, że tak duża liczba rolników skorzystała już z naszego wsparcia i zapraszam wszystkich chętnych do kontaktu z naszymi doradcami w biurach – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Od początku składania wniosków, do piątku, 21 kwietnia, z bezpłatnej pomocy doradców WODR skorzystało ponad 6100 rolników. Na stronie internetowej Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu (www.wodr.poznan.pl) dostępny jest szczegółowy harmonogram prezentujący gdzie i w jakich godzinach można skorzystać ze wsparcia pracowników WODR.

Nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2023 rok trwa do 15 maja. Dokumenty będzie można dostarczyć również po tym terminie, ale za każdy roboczy dzień opóźnienia płatność będzie pomniejszana o 1 procent.

Z kolei korekt we wnioskach bez konsekwencji finansowych będzie można dokonywać do 31 maja. Po tej dacie płatności do powierzchni objętych zmianami będą również obniżane o 1 procent za każdy dzień zwłoki. Zarówno w przypadku składania wniosków, jak i wprowadzania w nich modyfikacji, ostateczny termin to 9 czerwca.

Źródło: Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu