Elvio SOR – nowa wyszukiwarka środków ochrony roślin

udostępnij na:

Jak szybko i łatwo wyszukać najważniejsze informacje o środkach ochrony roślin? Wystarczy skorzystać z nowej aplikacji Elvio SOR. Dzięki niej rolnicy łatwo sprawdzą, jakie środki mogą zastosować na danym agrofagu i uprawie. Ponadto, znajdą szczegółowe informacje o wszystkich środkach ochrony roślin zarejestrowanych w Polsce.

Aplikacja Elvio SOR to nowoczesna oraz bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze wyszukiwarka środków ochrony roślin, zgodna z aktualną listą zarejestrowanych oraz dopuszczonych do obrotu i stosowania środków – mówi Roman Zapała, dyrektor działu B+R i grup producentów rolnych w Agraves.

Elvio SOR to polska, mobilna wyszukiwarka środków ochrony roślin, która została stworzona przez doradców Agraves. Jest ona aktualizowana na bieżąco oraz zawiera opis wszystkich zarejestrowanych na polskim rynku substancji czynnych.

Aplikacja jest dostępna pod ręką w każdej chwili i w każdym miejscu, a korzystanie z niej jest bardzo proste. Wystarczy wpisać uprawę oraz rodzaj agrofagu, a wyszukiwarka znajdzie wszystkie dostępne środki, które można zastosować. 

Rolnik jest na polu i zauważył, że na jego uprawie pojawiły się agrofagi? Wystarczy, że wyciągnie telefon, wpisze niezbędne dane i zaraz otrzyma informacje, który środek ochrony roślin powinien zastosować.

Aplikacja pozwala także na wyszukanie szczegółowych informacji o konkretnym środku ochrony roślin po nazwie handlowej. Wyszukiwarka wyświetla dane takie jak nazwa i rodzaj środka, substancja czynna, numer zezwolenia, maksymalna dawka, termin stosowania, termin dopuszczenia do stosowania i sprzedaży oraz na jakie uprawy i do jakich agrofagów możesz go zastosować – wyjaśnia Roman Zapała.

Aplikacja Elvio SOR dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem Android. Można znaleźć ją w Sklepie Play (w późniejszym terminie aplikacja będzie dostępna w App Store). W wersji testowej z aplikacji można korzystać za darmo przez 7 dni.

 

Źródło: agraves