Europejskie Forum Rolnicze

udostępnij na:

W dniach 22-23 marca 2023r. na terenie G2A Arena Centrum Wystawienniczo–Kongresowym Województwa Podkarpackiego odbyło się Europejskie Forum Rolnicze. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Waldemar Humięcki, Dyrektor Generalny KOWR.

Europejskie Forum Rolnicze to spotkania i dyskusje z przedstawicielami polskiej oraz międzynarodowej polityki. To również okazja zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami i narzędziami dedykowanymi podnoszeniu jakości produkcji rolnej, innowacjom w rolnictwie oraz wymianie handlowej na rynku rolno-spożywczym.

Forum w tym roku zgromadziło wielu rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych, którzy podczas zaplanowanych debat i paneli eksperckich mieli możliwość do dyskusji o wsi i rolnictwie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Henryk Kowalczyk Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Waldemar Humięcki Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Jerzy Borcz Dyrektor OT Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie.

 

Źródło: KOWR