Finowie zapraszają polskie firmy rolnicze na targi KoneAgria 2017

udostępnij na:

Program promujący fińskie technologie rolnicze „Agrotechnology from Finland” na świecie zaliczył Polskę do kierunków priorytetowych. Pierwszą inicjatywą jest zaproszenie polskich firm na targi KoneAgria 2017 do Tampere. Gospodarze finansują pobyt w Finlandii i organizują spotkania z fińskimi producentami maszyn i urządzeń.

FINPRO, przedstawicielstwo handlowe Finlandii w Polsce, prowadzi nabór firm zainteresowanych wizytą na targach KoneAgria 2017 w fińskim Tampere. Zgłoszenia mogą składać dystrybutorzy maszyn i urządzeń rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich oraz duże gospodarstwa rolne. Targi odbędą się w dn. 12-14 października 2017 r., na pierwszy dzień zaplanowane są spotkania kooperacyjne polskich i fińskich firm.

Zgłoszenia należy składać pocztą elektroniczną na adres: piotr.hajdecki@finpro.fi do 18 lipca br. w treści e-maila wskazując numer KRS. Po upływie terminu składania zgłoszeń zostanie przeprowadzona selekcja. Wybranym strona fińska pokryje koszt pobytu w Tampere i zorganizuje spotkania z fińskimi dostawcami technologii rolniczych. Warszawskie biuro FINPRO informuje, że już kilkanaście fińskich firm wyraziło zainteresowanie spotkaniami z firmami z Polski.

Finlandia ma dobrze rozwinięty przemysł maszyn i urządzeń dla rolnictwa i leśnictwa.” – mówi Piotr Hajdecki z biura FINPRO Central-Eastern Europe w Warszawie. „Trudne warunki klimatyczne panujące w Finalndii i okres zbiorów trwający zaledwie 2-3 tygodnie wymuszają, by fińskie technologie były odporne na warunki pogodowe, niezawodne i wydajne.” – dodaje Hajdecki.

Dotychczas oferta fińskich firm była jednak słabo znana w Polsce. Aktywność programu „Agrotechnology from Finalnd” ma to zmienić. Część marek programu jest już obecna w Polsce, część prowadzi rozmowy, spora część wciąż szuka dystrybutora w Polsce.

Firmy zainteresowane fińskimi technologiami i urządzeniami dla rolnictwa zapraszamy do kontaktu z warszawskim biurem FINPRO, które pełni funkcję punktu kontaktowego programu Agrotechnology from Finland na terenie Polski. Firmy obsługujemy w języku polskim.” – zachęca Hajdecki.

 

FINPRO