Konieczny przegląd przepisów

udostępnij na:

– Wspólnie musimy dokonać przeglądu przepisów unijnych dotyczących rolnictwa – zapowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski, który był gościem IV Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VII Kadencji.

Uproszczenia

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że obecnie funkcjonuje bardzo wiele działań w ramach mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej. Według ministra Siekierskiego jest ich zbyt wiele, są często bardzo skomplikowane i wymagają uproszeń. Dodatkowym problemem jest za mała liczba pracowników w oddziałach terenowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

– Ciągle proszę wszystkich o dokonywanie uproszczeń i o niekaranie rolników za nieświadomie popełnione błędy – poinformował szef resortu rolnictwa.

Przegląd przepisów

Minister Czesław Siekierski zwrócił się do uczestników posiedzenia, członków samorządu rolniczego, o przegląd i wspólne przedyskutowanie obowiązujących przepisów w celu ich uproszczenia.

– Przegląd jest konieczny, bo 1 stycznia 2025 roku rozpoczyna się nasza Prezydencja w Unii Europejskiej i musimy wspólnie określić nasze priorytety, a także to, jaki powinien być kształt przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej – zaapelował minister Czesław Siekierski.

Rozmowy w terenie

Szef resortu rolnictwa zapowiedział wizyty w każdym województwie.

– Będę chciał w każdym województwie spotkać się z przedstawicielami Izb Rolniczych oraz przedstawicielami protestujących rolników – podkreślił minister Czesław Siekierski.

W dzisiejszym posiedzeniu Krajowej Rady Izb rolniczych uczestniczyli również prezes KRUS Dariusz Rohde oraz zastępca prezesa ARiMR Leszek Szymański.

 

Źródło: MRiRW