Mistrzowie Pola 2023 – III edycja za nami

udostępnij na:

Za nami druga odsłona III edycji “Mistrzów Pola”! Rolnicy spotkali się na polu Hodowli Zwierząt Zarodowych Osowa Sień w województwie lubuskim. Organizatorem wydarzenia była firma InConventus Group.


Partnerami Strategicznymi są firmy: Timac Agro Polska oraz Horizon  Agriculture.
Wydarzenie zostało objęte Patronatem merytorycznym przez Lubuską Izbę Rolniczą oraz Wielkopolską Izbę Rolniczą, Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Lubuski Związek Rolników.

Wydarzenie zostało otwarte mową powitalną wygłoszoną przez prezesa InConventus Group – Pana Maksyma Kryvonisa oraz prezesa HZZ Osowa Sień Pana Jana Pabierowskiego. Po otwarciu wydarzenia odbyła się konferencja, na której prelekcje na interesujące dla uczestników tematy wygłosili eksperci z branży. 

Pan Jan Pabierowski oraz Pan Zbigniew Grabarski, Dyrektora do spraw produkcji Roślinnej HZZ Osowa Sień, wygłosi prelekcję na temat uprawy zbóż i kukurydzy w warunkach notorycznej suszy i uprawy bezorkowej. 

Pan Robert Oliwa z firmy Farmko, ekspert działający jako doradca, z wieloletnim praktycznym doświadczeniem w branży, opowiedział o czynnikach agrotechnicznych i doborze odmian – zwiększających bezpieczeństwo uprawy kukurydzy. Pan Piotr Kotowski opowiedział o technologii odżywiania upraw według firmy Timac Agro. Pan doktor Paweł Kazikowski z firmy BASF podzielił się wiedzą na temat ochrony słonecznika. Pan Mateusz Graczyk z firmy Horizon opowiedział o uprawie w technologii No-Till.

Po części merytorycznej uczestnicy przenieśli się do strefy demonstracyjnej, na zwiedzanie poletek z odmianami kukurydzy na ziarno oraz słonecznika. Na poletkach demonstracyjnych odbyły się warsztaty polowe. Pan Piotr Kotowski z Timac Agro zaprezentował systemy nawożenia. Pan Jerzy Malec przedstawił odmiany kukurydzy firmy Agro Seed. Na poletkach zaprezentowane zostały odmiany kukurydzy i słonecznika zaprezentowanego w 3 technologiach uprawy – express, clear field oraz konwencjonalny. Swoje propozycje zaprezentowali przedstawiciele firm Pioneer, Oseva, Farmsaat, FMC, Agroyoumis, AgroSeed oraz BASF. 

Następnie odbył się pokaz maszyn, podczas którego uczestnicy mogli zobaczyć maszyny podczas pracy, a opowiedział o nich Pan Mateusz Graczyk z firmy Horizon. 

Maszyny, które zostały zaprezentowane to: siewnik Horizon DSX 60-18 do siewu w technologii NoTill oraz agregat Horizon SPX 8×75 wraz z przednim zbiornikiem FT2200 – to maszyna do uprawy pasowej „strip Till”.

Po pokazie zostały rozlosowane nagrody dla uczestników w loterii, w której nagrody zapewnili partner strategiczny Timac Agro oraz partnerzy Farmsaat, Bank Spółdzielczy we Wschowie oraz FMC Agro. 

Zobacz galerię zdjęć…

 

Widzimy się za rok za IV edycji “Mistrzów Pola” – https://mp.agro.pl 

 

Źródło: InConventus Group