Mistrzowie Pola 2023 – pierwsza odsłona III edycji w KR Kietrz za nami

udostępnij na:

Za nami pierwsza odsłona III edycji „Mistrzów Pola”! Praktyczne wydarzenie-szkolenie odbyło się 6 września w KR Kietrz w województwie opolskim. Sezon prac rolniczych w pełni. Zmiany klimatyczne czy trudne warunki pogodowe wpływają na pracę rolników. W sezonie siewu rzepaku czy wykopek buraków cukrowych nie jest łatwo wygospodarować wolną chwilę. Mimo to, na praktycznym wydarzeniu-szkoleniu udało się zgromadzić około 250 rolników.

 

 

Organizatorem wydarzenia jest firma InConventus Group. Patronatem merytorycznym wydarzenie objęły: Izba Rolna w Opolu oraz Polska Federacja Rolna. Wydarzenie zostało otwarte mową powitalną wygłoszoną przez prezesa InConventus Group – Pana Maksyma Kryvonisa oraz prezesa Kombinatu Rolnego Kietrz – Pana Mariusza Sikorę. Po otwarciu wydarzenia odbyła się konferencja, na której prelekcję o fusarium i mykotoksynach w kukurydzy, źródła zagrożenia i sposobach jego ograniczania wygłosił Pan Robert Oliwa z firmy PHU Farmko. O soi…inaczej opowiedział Pan Przemysław Gawlas – niezależny ekspert.

Po konferencji uczestnicy przenieśli się do strefy demonstracyjnej, gdzie odbyły się praktyczne warsztaty polowe na poletkach z odmianami kukurydzy na ziarno, słonecznika oraz soi. Jako pierwszy Pan Przemysław Wróbel z TIMAC Agro zaprezentował systemy nawożenia. Następnie Pan Jerzy Malec zaprezentował odmiany kukurydzy firmy Agro Seed. Na poletkach zaprezentowane były również odmiany słonecznika w 3 technologiach uprawy – express, clear field oraz konwencjonalny oraz odmiany soi.

Uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej na temat prezentowanych odmian od naszych Partnerów, którzy mieli swoje stoiska na wydarzeniu: Agro Seed, BASF, Mas Seeds, Pioneer, Oseva, FarmSaat, FMC, która zapewniła ochronę na poletkach ze słonecznikiem w technologii express oraz Ciech Sarzyna, która zapewniła ochronę na poletkach w technologii clear field.

Wisienką na torcie był pokaz sprzętu rolniczego. Oto maszyny, które były w strefie pokazowej:

· Siewnik Horizon DSX 60-18 do siewu w technologii NoTill oraz Agregat Horizon SPX 8×75 wraz z Przednim zbiornikiem FT2200 (maszyna do uprawy pasowej „strip Till”)

· Agregat wielozadaniowy GRIZZLY od AGRO-MASZ

· Brona talerzowa TIGER od AGRO-MASZ

· Wielopowierzchniowy agregat uprawowo siewny AMAZONE CIRRUS

· Brona talerzowa LEMKEN RUBIN

· Intensywne kultywator LEMKEN KARAT

· Pług LEMKEN

· Zaczepiany kultywator do płytkiej uprawy Cobra

· Samojezdny opryskiwacz Agrifac Condor Endurance

Uczestnicy mogli zobaczyć maszyny podczas pracy, wejść w pole po przejeździe każdej maszyny oraz sprawdzić na żywo efekty jej pracy.

Po pokazach uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród, w którym nagrody zapewnili Partnerzy wydarzenia.

Widzimy się 6 października na polu HZZ Osowa Sień na drugiej odsłonie tegorocznej edycji Mistrzów Pola! Szczegóły programu oraz obowiązkowa rejestracja na www.mp.agro.pl

 

Zobacz więcej zdjęć…

 

źródło: InConventus Group