Narodowy Dzień Farmy Mlecznej:  nowy rok – nowa farma! 

udostępnij na:

Już 2 września 2022 roku odbędzie się kolejna, VII edycja wydarzenia, na którym spotykają się liderzy z branży. Tegoroczna, jesienna edycja odbędzie się w Gospodarstwie Rolnym Tomasza Janasa w Niemczynie (woj. Wielkopolskie). 

Uczestników czekają praktyczne pokazy maszyn zielonkowych, wystawa branżowa oraz masa nowości dla hodowców bydła mlecznego. 

W programie wydarzenia zaplanowane zostały następujące strefy:

pokazy maszyn zielonkowych,

zwiedzanie gospodarstwa — prezentacja najnowszych technologii,

strefa z odmianami kukurydzy na ziarno oraz prezentacja stosowanych metod Nawożenia i ŚOR,

strefa wystawiennicza,

konsultacje żywieniowe i agronomiczne,

strefa jazdy terenowej “off road”

 

Jest to idealna okazja na spotkanie się z osobami z branży, wymienieniu się doświadczeniami i poszerzeniu swojej wiedzy o nowe innowacyjne technologie.

Partnerem Generalnym tegorocznej edycji jest firma DeLaval.
Wśród Partnerów Strategicznych są firmy: Napena, Syngenta, Agravis, Agrihandler, Genomix, Foodworks Poland.
Wydarzenie zostało objęte Patronatem Merytorycznym przez Wielkopolską Izbę Rolniczą oraz Wschodnioeuropejski Alians Rolniczy. 

Dzięki uprzejmości gospodarza Pana Tomasza Janasa uczestnicy będą mogli poznać innowacyjne rozwiązania, które zostały wprowadzone w jego gospodarstwie m.in.:

Robot firmy DeLaval VMS V310 – wyposażony w 4 unikalne technologie:

PureFlow (przygotowuje strzyki do doju, przy pomocy oddzielnego kubka następuję mycie, stymulacja, przedzdajanie i osuszanie). 

InSight (kontroluje dój ćwiartkowy przy pomocy 4 mierników mleka, które dostarczają dane o mleczności oraz zapewniają kontrolę zdrowotną strzyków).

InControl (praca robota kontrolowana jest przez telefon lub tablet).

DeLaval RePro (analizuje poziom progesteronu w mleku wykrywając każdą ruje, również tą cichą, potwierdza cielność oraz wykrywa wczesne poronienia).

Zbiornik schładzający DXCEM 12000 l (pracuje z agregatem skraplającym o mocy sprężarki 4,4kW oraz systemem FCC pozwala na szybkie schłodzenie nawet najmniejszej ilości mleka bez ryzyka zamarznięcia).

Zbiornik buforowy na mleko BVV (pozwala na pracę robotów udojowych w momencie odbierania mleka przez mleczarnię oraz podczas mycia zbiornika na mleko DX3S).

Robot OptiDuoTM (odświeża paszę, następnie pasza przesuwana jest bliżej zwierząt. Robot wyposażony jest w ślimaka mieszającego, który zapewnia smaczniejszą mieszankę , przez co krowy pobierają więcej suchej masy i dają więcej mleka).

Robot zgarniający do podłóg rusztowych DeLaval RS450 (robot jeździ po oborze dzięki zamocowanym w podłodze czujnikom sterującym – transponderom. Programowanie online pozwala na określenie, gdzie i jak często ma być czyszczona obora).

Mieszadła zatapialne 2X18,5kW (są to wysoko wydajne i wytrzymałe urządzenia do homogenizowania gnojownicy). 

Nie możesz wziąć osobiście udziału w wydarzeniu, ale bardzo zależy Ci na poszerzeniu swojej wiedzy? Nic straconego! Organizatorzy przygotowali również możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu całkowicie online.

Co będzie dostępne w wersji online:

wirtualna wycieczka po gospodarstwie,

transmisja na żywo pokazów maszyn zielonkowych,

prelekcje w formie szkoleń online dostępne na platformie edukacyjnej www.AgriMasterClass.com

Narodowy Dzień Farmy Mlecznej tradycyjnie będzie miejscem spotkań dla setek kluczowych graczy rynku. Hodowcy poszerzą swoją wiedzę, którą z pewnością wykorzystają dla rozwoju własnych gospodarstw, a firmy przedstawią swoje najlepsze rozwiązania.
Aby wziąć udział w Narodowym Dniu Farmy Mlecznej należy zarejestrować się i odebrać bezpłatny bilet na stronie internetowej www.farmdays.com.pl

Widzimy się w Niemczynie!