„Piątka dla zwierząt” – i co dalej?

Słynna „Piątka dla zwierząt” pod koniec ubiegłego roku wywołała ogromne poruszenie w wielu środowiskach społecznych. Obrońcy praw zwierząt związani z organizacjami prozwierzęcymi ucieszyli się z zapowiadanej i jak mówią, długo oczekiwanej „piątki”. Zupełnie odwrotnie na zapowiadane przepisy zareagowały środowiska rolnicze. Ostre dyskusje, protesty na ulicach, wzmożone akcje organizacji rolniczych – to wszystko aby powstrzymać wprowadzenie nowych zarządzeń. Jak zakończy się spór o słynną”piątkę dla zwierząt”?

Premier Mateusz Morawiecki na jednej z konferencji prasowych poświęconej „piątce” zapowiedział: utworzenie Państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt, odszkodowania dla producentów rolniczych, dopuszczalność uboju rytualnego drobiu, a także wydłużenie vacatio legis do 1 stycznia 2022 r. Mateusz Morawiecki podkreślił, że sytuacja polskiej wsi i polskich rolników jest ważnym elementem rozwoju społecznego. Premier zapewniał, że jego rząd wsłuchuje się we wszystkie głosy debaty publicznej. Dzięki temu proponowane rozwiązania mają na względzie zarówno dobrostan zwierząt, jak i sytuację gospodarstw rolnych.

 

 

Rolnicy są niestety innego zdania. Protesty i demonstracje na ulicach całej Polski były dowodem braku akceptacji nowych rozwiązań prawnych. W internecie pojawiło się mnóstwo komentarzy. Swoją opinię na temat „Piątki dla zwierząt” opublikował także Grzegorz Bardowski – rolnik oraz popularny youtuber rolniczy.

 

 

W słynnej „piątce” pojawiło się wiele niejasności, które także wzbudziły wiele komentarzy i zaowocowały mnóstwem filmów na ten temat. Oto jeden z nich, opublikowany przez kanał „Prosta Ekonomia”.

 

 

Będziemy śledzić jak potoczą się losy „Piątki dla zwierząt” i jaki będzie jej ostateczny kształt. Liczymy tylko, że nie przyniesie więcej strat niż pożytku.

dlafarmera.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *