„Piątka dla zwierząt” – i co dalej?

Słynna „Piątka dla zwierząt” pod koniec ubiegłego roku wywołała ogromne poruszenie w wielu środowiskach społecznych. Obrońcy praw zwierząt związani z organizacjami prozwierzęcymi ucieszyli się z zapowiadanej i jak mówią, długo oczekiwanej „piątki”. Zupełnie odwrotnie na zapowiadane przepisy zareagowały środowiska rolnicze. Ostre dyskusje, protesty na ulicach, wzmożone akcje organizacji rolniczych – to wszystko aby powstrzymać wprowadzenie nowych zarządzeń. Jak zakończy się spór o słynną”piątkę dla zwierząt”?

Premier Mateusz Morawiecki na jednej z konferencji prasowych poświęconej „piątce” zapowiedział: utworzenie Państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt, odszkodowania dla producentów rolniczych, dopuszczalność uboju rytualnego drobiu, a także wydłużenie vacatio legis do 1 stycznia 2022 r. Mateusz Morawiecki podkreślił, że sytuacja polskiej wsi i polskich rolników jest ważnym elementem rozwoju społecznego. Premier zapewniał, że jego rząd wsłuchuje się we wszystkie głosy debaty publicznej. Dzięki temu proponowane rozwiązania mają na względzie zarówno dobrostan zwierząt, jak i sytuację gospodarstw rolnych.

 

 

Rolnicy są niestety innego zdania. Protesty i demonstracje na ulicach całej Polski były dowodem braku akceptacji nowych rozwiązań prawnych. W internecie pojawiło się mnóstwo komentarzy. Swoją opinię na temat „Piątki dla zwierząt” opublikował także Grzegorz Bardowski – rolnik oraz popularny youtuber rolniczy.

 

 

W słynnej „piątce” pojawiło się wiele niejasności, które także wzbudziły wiele komentarzy i zaowocowały mnóstwem filmów na ten temat. Oto jeden z nich, opublikowany przez kanał „Prosta Ekonomia”.

 

 

Będziemy śledzić jak potoczą się losy „Piątki dla zwierząt” i jaki będzie jej ostateczny kształt. Liczymy tylko, że nie przyniesie więcej strat niż pożytku.

dlafarmera.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *