VIII Narodowy Dzień Farmy Mlecznej już za nami!

udostępnij na:

13 września hodowcy bydła mlecznego i osoby związane z branżą spotkali się w Gospodarstwie Rolnym Państwa Anny i Marcina Piotrowiczów. To praktyczne wydarzenie-szkolenie zorganizowała firma InConventus Group.

Wydarzenie rozpoczęło się przemowami prezesa firmy InConventus Group – Pana Maksyma Kryvonis oraz właścicieli gospodarstwa – Pana Marcina i Pani Anny Piotrowiczów. Po otwarciu wydarzenia, rozpoczęła się konferencja, na której eksperci wygłosili wartościowe prelekcje. Paulina Kowalewska z firmy DeLaval, która opowiedziała o automatyzacji doju i jego wpływie na dobrostan i zdrowotność krów. O zarządzaniu krową przez żwacz opowiedziała dr Agnieszka Nowakowska-Jajor z firmy Agrifirm. Pani Anna Cieślak z Timac Agro opowiedziała o użytkach zielonych jako źródle wartościowych pasz w gospodarstwie. Prelekcję „Grupy Producentów i integracja w rolnictwie” wygłosił Pan Sławomir Kaczor z Grupy Bizon. Po konferencji nadszedł czas na praktyczne warsztaty polowe, gdzie na poletkach demonstracyjnych Pan Piotr Bober z Bayer przedstawił technologię ochrony roślin zastosowaną na poletkach z odmianami kukurydzy na kiszonkę, jak również omówił prezentowane odmiany. Następnie hodowcy mogli zobaczyć odmiany kukurydzy na kiszonkę przedstawione przez Pana Jerzy Malec z Agro Seed.

Kolejnym punktem programu był pokaz maszyn zielonkowych. Uczestnicy mogli na żywo obejrzeć maszyny w trakcie pracy. W tegorocznej edycji zostały zaprezentowane następujące maszyny:

  • Ciągnik Massey Ferguson 7S.180 z przyczepą samozbierającą Strautmann Giga Vitesse 4001 – POLTECH
  • Ciągnik Massey Ferguson 7S.180 z kosiarką czołową Massey Ferguson 316FQ oraz kosiarką tylną MF DM 287 ISL – POLTECH
  • Zgrabiarka Pöttinger – ROLMECH
  • Przyczepa samozbierająca Pöttinger – ROLMECH
  • Prasoowijarka McHale Fusion – ROLMECH
  • Ciągnik John Deere 6195R z zestawem kosiarek dyskowych Samasz Giga Cut KDD 861 STH i KDF 341 S – FRICKE
  • Ciągnik John Deere 6155M z zgrabiarką Samasz MRG 2 – 900 – FRICKE
  • Ładowarka GIANT G3500 – GIANT

Po pokazie uczestnicy w grupach zwiedzili Gospodarstwo Rolne Państwa Piotrowiczów i zapoznali się z wdrażanymi tam rozwiązaniami: 2 roboty DeLaval VMS300, robot do podgarniania paszy DeLaval OptiDuo, automatyczne zgarniacze gnojowicy oraz czochradła od firmy DeLaval. Całe wydarzenie zakończyło się grillem, na którym uczestnicy mogli porozmawiać z kolegami z branży i wymienić się doświadczeniami.

W imieniu Organizatorów, dziękujemy Gospodarzom wydarzenia, dziękujemy naszym Partnerom oraz Uczestnikom, za współpracę przy tegorocznej edycji projektu.  Widzimy się na kolejnej, już IX edycji Narodowego Dnia Farmy Mlecznej już za rok!

 

ZOBACZ FOTOGALERIĘ…

 

Źródło: InConventus Group