Zmiany w ustawie o Systemie Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt

udostępnij na:

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza na szkolenie on-line pn. Zmiany w ustawie o Systemie Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt. Kampania kontrolna na rok 2022 (WPZ i Dobrostan). Szkolenie odbędzie się w terminie 30 sierpnia 2022 r. w godzinach 10.00-14.00 na platformie szkoleniowej MS Teams.

Tematyka szkolenia:

  • Ogólne informacje na temat zmiany ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt.
  • Szczegółowe informacje na temat prowadzenia bazy koniowatych oraz sposobach składania zgłoszeń przez posiadaczy i właścicieli koniowatych.
  • Nowe gatunki – koniowate, jeleniowate, wielbłądowate, drób.
  • Sposoby składania zgłoszeń – system a forma papierowa. Kary (nowości).
  • Obsługa zgłoszeń w portaluIRZplus i IRZplus.
  • Kontrole realizowane przez ARiMR (interwencja), w ramach kwalifikowalności do płatności związanych do zwierząt (WPZ), w ramach działania M14 dobrostan zwierząt, w ramach działania M17.

Pobierz programlink zewnętrzny pdf 312 KB

Wykładowcami na szkoleniu będą pracownicy Departamentu Ewidencji Producentów i Rejestracji Zwierząt, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy z zakresu zmian w projektowanej nowej ustawie o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, m.in. nowe obowiązki dla posiadaczy zwierząt oraz omówienie nowego systemu IRZplus dla rolników.

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do doradców zatrudnionych w państwowych i prywatnych jednostkach doradczych.

Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez platformę eCDR pod adresem: https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/link zewnętrzny

Udział w szkolenie jest bezpłatny.

Potwierdzenie rejestracji nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem na szkolenie. Zakwalifikowany uczestnik otrzyma z systemu wiadomość o zmianie w zapisie szkolenia, a link i hasło z dostępem zostaną przesłane na dzień przed szkoleniem w osobnej wiadomości na adres e-mail podany w systemie eCDR. Do udziału w szkoleniu wymagany jest indywidualny adres poczty elektronicznej, najlepiej ten sam jak podany w systemie eCDR. Logując się na szkolenie, w celu identyfikacji, należy podawać pełne imię i nazwisko uczestnika.

Opieka merytoryczna:
Anna Kowalska, Zespół Rolnictwa i Środowiska CDR Brwinów, tel. 22 125 62 22, e-mail: a.kowalska@cdr.gov.pl

Kontakt w sprawie rekrutacji i organizacji:
Justyna Zdunek, Dział Metodyki CDR Brwinów, tel. 22 125 22 07, e-mail: j.zdunek@cdr.gov.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SZKOLENIU.

 

źródło: CDR